Haberler

#bankacılarpromosyonistiyor

#bankacılarpromosyonistiyor

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Cumhuriyetin, laikliğin, bilimin, aydınlanmanın, kamuculuğun, ilericiliğin, eşitliğin, yurtta ve dünyada barışın, temel insan haklarının bir adım gerisine düşmeyeceğiz.

8 Mart 2022 Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun!

1 Mayıs 2022 Uluslararası Birlik ve Dayanışma günü

BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ!BİRLİKTE DEĞİŞTİRELİM!

Acı Kaybımız !

Yirmi beş Ziraat Bankası ve Ziraat Finans mensubu meslektaşımız Maraş depremlerinde hayatını kaybetti.

Acı Kaybımız !

Maraş merkezli olarak gerçekleşen depremlerde hayatını kaybeden Ziraat Katılım Bankası personeli meslektaşlarımızın

Acı Kaybımız !

06.02.23 tarihinde Maraş merkezli olarak gerçekleşen depremlerde hayatını kaybeden Halkbank'lı meslektaşlarımızın

Asgari Ücret 2022

Asgari ücret pazarlığında sendikamızın görüşleridir

12. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12. Olağan Genel Kurulumuz 12.12.2021 tarihinde Disk’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası’nın kurucusu olduğu Kemal Türkler Vakfının konferans salonunda gerçekleştirildi. Sendikamız yeni dönem yasal kurullarının ve Genel Başkanının, salonda hazır bulunan tüm delegelerin oy birliği ile seçildiği sendikamız 12. Olağan Genel Kurulu coşkulu bir biçimde tamamlandı.

Kamu Bankaları İşçileri İçin Pandemi Değerlendirmelerimiz

Önerilerimiz:

ZORUNLU BES’TEN ÇIKALIM!

ZORUNLU BES UYGULAMASI BAŞLADIİŞÇİLERİ, ÇALIŞANLARI ZORUNLU BES’TEN CAYMAYA ÇAĞIRIYORUZ!İşçi ve memurların kendi iradeleri dışında zorunlu (otomatik) katılacakları Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) uygulaması 1 Ocak 2017’de kısmen başladı. Hükümet kamuoyunda oluşan tepkileri yumuşatmayı hedefleyen bir yönetmelik yayımlayarak Zorunlu BES uygulamasını kademelendirdi ve öteledi.2 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Çalışanların İşverenleri Aracılığıyla Otomatik Olarak Emeklilik Planına Dahil Edilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile hem özel sektörde hem de kamu sektöründe zorunlu BES kademeli hale getirildi.  1 Ocak 2017’de sadece çalışan sayısı bin ve üzerinde olan işyerleri zorunlu BES kapsamına girdi.

BANKA VE SİGORTA İŞÇİLERİ KORONAVİRÜS RİSKİ ALTINDA!

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 11 Mart 2020 tarihinde pandemi ilan edilen Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde bir dizi acil halk sağlığı önlemi alınmaya başlanmıştır. Salgın, başta Çin ve İtalya olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde,  son 20 yılda görülen salgınların çok ötesinde ölümlü vakaya neden olmuştur. Bir çok ülke sokağa çıkma yasakları ile toplumsal yaşamı, ulusal-uluslararası ticareti durdurmuştur. Ülkemizde ise 14  Mart 2020 tarihinden itibaren insanların toplu halde bulunduğu ya da temas ihtimalini artıran tüm kurum, kuruluş ve işletmeler birer birer kapatılmaktadır. Ancak bankalar unutulmuştur.

29 Ekim 2016 Mesajımızdır!

Parlamenter cumhuriyet, bir halkı tebaa ve kul olmaktan çıkarıp yasalar önünde eşit yurttaşlar haline getirmiş bir devrimi simgeliyor akıllarımızda.

Memleketin ve İşçilerin Geleceği için Hayır!

7 Şubat günü saat 11.00’de Taksim Hill Otel’de düzenlenen basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK’in geçmiş dönem Genel Başkanları Rıdvan Budak ve Süleyman Çelebi, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, sendikamız Bank-Sen Genel Başkanı Duygu Çalışkan, Basın İş Genel Başkanı Faruk Eren, Cam Keramik İş Genel Başkanı Birol Sarıkaş, Gıda İş Genel Başkanı Seyit Aslan, Sine Sen Genel Başkanı Zafer Ayden, DİSK’in geçmiş dönem Yönetim Kurulu üyesi ve Lastik İş sendikası Yönetim Kurulu üyesi Muharrem Özen, DİSK’in geçmiş dönem Genel Başkan Yardımcısı Celal Ovat ve  DİSK üyesi sendikaların genel merkez ve şube yöneticileri katıldı.

Gelin sendikalaşalım, bayramlaşalım!

Bayram mesajımızdır;

Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Raporu

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü (DİSK-AR) Ağustos 2016’da kabul edilen, Ocak 2017’de yürürlüğe girecek olan ve milyonlarca işçi ve memuru yakından ilgilendiren Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemini (BES) değerlendiren kapsamlı bir rapor hazırladı.

Dayanışma çağrısı

Sendikamız BANK-SEN, Akbank grevinin hükümet tarafından ertelenmesi üzerine bir açıklama yayınladı. Açıklamada, kararın fiilen grev yasağı anlamına geldiği vurgulanarak, grev kararı alan BANKSİS sendikasıyla dayanışma çağrısı yapıldı.

46 Yıllık DİSK BANK-SEN’i kayyıma götürmekten beis görmeyen rantiyeci anlayış!

Değerli üyelerimiz, değerli dostlarımız;Sendikamız zarar görmesin, sektör işçileri örgütlülükten ve sendikalardan uzaklaşmasınlar diye iki buçuk yıldır beklettiğimiz ve bugün zorunlu olarak yayına hazırladığımız açıklamamızdır.

Ekmek, gül ve hürriyet için!

Değerli üye ve dostlarımız;8 Mart 1857’de New York’ta iş gününün 10 saate indirilmesi için grev yapan dokuma işçilerinin bulunduğu fabrikada çıkan yangın, 129 kadın işçinin hayatını kaybetmesine yol açmıştı.

Çalışma Bakanı’na taleplerimizi ilettik

DİSK Yönetim Kurulu ve aralarında BANK-SEN Genel Başkanı Duygu Çalışkan’ın da yer aldığı bir heyet, 17 Kasım 2016 tarihinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.